A tehetség nem érdem, ajándék: de kötelez

2014. szeptember 01., címkék: kárpát-medencei református tanévnyitó, bölcskei gusztáv, kecskeméti református gimnázium, tanévnyitó, kecskeméti gyülekezet, Kárpát-medencei református tanévnyitó

Több szempontból is rendhagyó tanévnyitón vehettek részt a meghívottak és az érdeklődők augusztus 30-án, a kecskeméti református templomban. A zsinati ciklus lezárultával az összegzés és a hálaadás gondolatai voltak a meghatározóak, ugyanakkor új kezdetet is jelent az idei alkalom: immár a Kárpát-medencei és magyarországi iskolák egy, közös rendezvényen kezdhették meg a tanévet. Az ünnepség részeként idén is átadták a Makkai Sándor-díjakat, és az őszi tisztújítás miatt rendhagyó módon az Imre Sándor-díjat is.

Négyszázötven éves család

2014. március 25., címkék: kecskeméti református gimnázium, református oktatás, szabó istván

Már azelőtt volt református iskola Kecskeméten, mielőtt megjelent volna a Károli Gáspár-féle magyar nyelvű bibliafordítás. A református oktatás elmúlt négyszázötven évét ünnepelték a hétvégén szülők, pedagógusok, gyülekezeti tagok, egykori és mai diákok a katolikus többségű alföldi városban.

A Refi megújuló energiája

2010. szeptember 25., címkék: teremtésvédelem, Háttér, kecskeméti református gimnázium

Testközelből érzik a megújuló energiaforrások hasznát a Kecskeméti Református Kollégium diákjai.

Hitükben erősek, erkölcsben tiszták, magyarságukra büszkék – 20 éve indult újra a Kecskeméti Református Kollégium

2010. március 30., címkék: megemlékezés, Háttér, kecskeméti református gimnázium, református oktatás

Húsz évvel ezelőtt, 1990. március 25-én indulhatott újra a kommunizmus sötét évtizedei alatt kényszerszünetet tartó Kecskeméti Református Kollégium. A két évtized alatt 1400 diák szerzett sikeres érettségi bizonyítványt a Református Gimnázium óvó falai között. Az újraindulás húsz éves évfordulóján több százan ünnepeltek a kecskeméti Katona József Színházban rendezett gálaműsoron.

A ballagás méltó volt a hagyományokhoz - Kecskeméti Református Gimnázium

2009. május 29., címkék: kecskeméti református gimnázium, Gyülekezeti hírek, ballagás

Egyházi könyvtárunkban őrzött évkönyveink tanúsága szerint a ballagás régóta létező eseménye 1564 óta jegyzett gimnáziumunknak. Az 1990-es újraindulás után 1994-ben rendeztük meg először a régi hagyományokat őrző, ugyanakkor újakat teremtő ballagásunkat.